House Dance

House dance – sociālā, dzīvā deja speciālas mūzikas pavadījumā, kas parādijās Čikāgas un NY deju klubos.

House deja balstās uz trīs pamatelementiem: Footwork, Jacking un Lofting, kas tulkojumā nozīmē „kāju darbību”, „korpusa darbību” un „darbību parterī”. House dance apvieno sevī ātrus soļus un ķermeņa kustības.

Šis stils ietver sevī dažādus stilus un tehnikas: skating,shuffling, stomping un citus, taču pamatus aizņem no Old School Hip Hop, vairumu Break Dance elementu, Dancehall, Latina, Tap, Waacking un pat Capoeira.

House nepārtraukti pilnveidojās līdz ar House mūzikas pilnveidošanos.

Pastāv arī electro house dejas, kas apvieno sevī visiem zināmās kustības un traku mūzikas ritmu. House sāka savu attīstību NY un Čikāgas underground klubos 20.gs 80.gados. Tā bija īpašā Dj un dejotāju sadarbība, kuri gribēja atstāt savas pēdas mūsdienu kultūrā. Korpusa un galvas kustības, kuras atgādina vilni,saucās jacking. Tas ir viens no galvenajiem house elementiem, kas nāk no Čikāgas. Jacking ir house dejas pamatkustība, paralēli tiek izpildītas arī citas kustības, kā arī Footwork.

Dejotājam ir svarīgi izlaist mūziku sev cauri, svarīgas ir viņa sajūtas un emocijas, tāpēc runājot par house, bieži vien tiek izmantots teiciens „ House is a feeling”. Dejas attīstības gaitā pievienojās vēl vairāki stili, kā: afro,vogue,wacking un citi.

Saraksts